Atlas vesmíru Atlas vesmíru

Neobyčejná pouť do nejvzdálenějších koutů vesmíru!

Neobyčejná pouť do nejvzdálenějších koutů vesmíru!

Unikátní kolekce věnovaná vesmíru

Sluneční soustava, Mléčná dráha, Mars, galaxie a také znepokojující černé díry i tajemstvím opředený vznik vesmíru.

Nejlepší snímky z NASA a ESA, doposud nepublikované 3D rekonstrukce a k tomu spousta kreseb a grafů.

Vše, co potřebujete o vesmíru vědět naleznete v těchto knihách, které napsali uznávaní odborníci.

5700 stran; 4200 fotografií; 600 3D modelů; 1200 názorných ilustrací; 200 map, grafů, tabulek; 120 dvoustránkových infografik

Svazky

Sluneční soustava

Sluneční soustava, náš rodný koutek v širém vesmíru, nás od pradávna okouzluje. Do této soustavy patří především planety a jejich přirozené družice, ale také jiná tělesa, jako jsou například planetky či komety. Nezastavitelný pokrok ve vědě a technice nám umožnil cestovat až na její nejvzdálenější hranice, avšak stále nedokázal ukojit naši zvědavost. A naše planetární soustava nám dál odhaluje nové a nové divy.

Černé díry

Černé díry jsou ta nejzáhadnější místa ve vesmíru. V jejich nitru je gravitace natolik silná, že čas a prostor se zde deformují k nepoznání. Tato jedinečná tělesa posouvají možnosti hmoty na hranice únosnosti tím, že vytvářejí gravitační vlny a přeludy kosmického rozsahu. Dlouho žily jen na tabulích teoretických fyziků, ale v posledních desetiletích se nám podařilo získat nezvratné důkazy o jejich existenci.

Mars 

Mars je nejen nejbližší planetou, ale také se svou velikostí a složením v mnohém podobá Zemi. Délka jeho dnů a sklon rotační osy jsou se Zemí téměř totožné, ale liší se především průměrnou povrchovou teplotou, která je na Marsu mnohem nižší. S nedávným objevem, že na Marsu kdysi byla voda, získala naše fascinace rudou planetou nový rozměr: mohla by se jednoho dne stát naším druhým domovem?

Mléčná dráha 

Mléčná dráha je obrovská spirála, která zaujímá prostor o průměru v řádech tisíců světelných let. Naše galaxie je téměř stejně stará jako vesmír, existuje 13 miliard let a je v ní umístěno více než 200 miliard hvězd. Společně se čtyřiceti dalšími sousedními galaxiemi tvoří Místní skupinu galaxií a mezi nimi je jednou z největších. Největší tajemství naší galaxie se nachází v jejím samotném středu: gigantická černá díra, která není v současné době aktivní.

Vývoj hvězd 

Vývoj hvězd je ovlivněn bojem, trvajícím miliardy let, mezi expanzivní silou jaderných reakcí v jejich vnitřku a vlivem gravitační síly. Hvězda končí svůj život jako bílý trpaslík, neutronová hvězda nebo černá díra. Ale než se tak stane, proběhne v jejím nitru mnoho chemických reakcí ovlivňující okolní vesmír.

Zrození vesmíru 

Zrození vesmíru proběhlo obrovskou explozí před téměř 14 miliardami let. Všechno, tedy hmota, energie, prostor a čas, vzniklo v jednom krátkém okamžiku, kdy hustota byla nekonečná. Od té chvíle se vesmír nepřestal rozpínat a vytvářet složité soubory jevů a těles. Stále se však vedou diskuse o tom, jak ona původní hmota vznikla a co se vlastně před Velkým třeskem dělo.

Tato kolekce se skládá z 60 čísel. První číslo bude k dostání na novinových stáncích za 59 Kč. Druhé číslo bude k dostání na novinových stáncích za 159 Kč. Cena následujících čísel 249 Kč. Nakladatel si vyhrazuje právo změnit pořadí vydávaných knih z technických důvodů. Nakladatel si vyhrazuje právo přidávat svazky do původního plánu a obohatit tak kvalitu kolekce.

Často kladené otázky

Předpokládaný počet čísel: 60. V každém čísle je kniha věnovaná vesmíru.

První číslo bude na stáncích od čtvrtka 20. ledna 2022. Druhé číslo bude na stáncích od čtvrtka 3. února 2022. Od třetího čísla bude kolekce vycházet pravidelně každý týden a dnem vydání bude vždy čtvrtek.

První číslo bude k dostání na novinových stáncích za 59 Kč. Druhé číslo bude k dostání na novinových stáncích za 159 Kč. Cena následujících čísel 249 Kč.

Pro více informací kontaktujte zákaznický servis:
– poštou na adrese: SEND Předplatné, spol. s r.o., Ve Žlíbku 1800/77, 193 00 Praha 9
– telefonicky na telefonním čísle: 225985225 (zpoplatněná linka, která je v provozu od pondělí do pátku a to v následujícím časovém intervalu: 8.00 – 18.00 hodin; z provozu jsou vyjmuty soboty, neděle a dny, na které připadají oficiálně uznané státní svátky České republiky)
Maximální sazba za telefonáty z pevné linky prostřednictvím hlavních celostátních telefonních operátorů je 3,50 Kč za minutu, včetně DPH, přičemž poplatky jsou účtovány od začátku hovoru; sazba mobilní sítě závisí na konkrétním operátorovi, kterého zákazník používá.
– faxem na faxovém čísle: 225341425
– e-mailem na adrese: hachette@send.cz

Pokud vám chybí některá ze starších čísel, můžete si je objednat telefonicky / e-mailem za následujících podmínek:
- telefonicky na telefonním čísle: 225985225
- e-mailem na adrese: hachette@send.cz