Lada Niva Lada Niva

Postav si legendární Lada Niva!

Postav si legendární Lada Niva!

PŘEDPLATNÉ

Sestavte si vlastrí model Lady Niva

Proslulé terénní auto, hospodárné a spolehlivé, které vyniklo svými výbornými jízdními vlastnostmi na silnici i v terénu, snadnou ovladatelností a bezpečnou jízdou. Tento inovativní vůz se brzy stal nejvíce exportovaným modelem v celé historii značky Lada. Sešity této kolekce vyprávějí historii legendárního vozu, který se dodnes vyrábí.

Sériová výroba Lady Niva začala v roce 1977 a pokračuje dodnes. Auto, které jde už více než 40 let na odbyt. Od zahájení výroby se sjelo z montážních linek více než 2 miliony kusů tohoto vozu, z nichž 350 tisíc kusů šlo na export. V průběhu let se ke klasické třídveřové verzi přidala verze pětidveřová s dlouhým rozvorem.

Prozkoumejte každý detail

Délka: 467,7 mm - šířka: 210,3 mm - Výška: 206,5 mm - Hmotnost: 5–7 kg - Die-cast model

Původní motor VAZ-2121 je obnoven do všech detailů;
Vysoce kvalitní pryžové pneumatiky jsou namontovány na litých kolech a chráněny blatníky;
Pečlivě reprodukované chromované detaily odkazují na jedinečný dobový styl;
Přístrojová deska je propracována do nejmenších detailů.

Efekty, které lze aktivovat dálkovým ovládáním: Zvuk klaksonu a motoru - Obrysová světla a světlomety - Směrovky a brzdová světla - Osvětlení prostoru pro cestující, osvětlení přístrojové desky a nouzové osvětlení

Technické vlastnosti vozu

Celosvětový úspěch: tak by se dal popsat vstup modelu Lada Niva na trh na konci 70. let.

V té době se v terénu používal hlavně pohon zadních kol, a ten se v terénu se aktivoval pouze na přední nápravě. Ale model Niva má pohon všech kol vždy zapnutý, takže vůz je kdykoli připraven překonat i obtížné úseky. Samonosná konstrukce vyrobená z kovu byla na svou dobu inovativní řešení. Vůbec poprvé bylo u lehkého terénního vozidla použito nezávislé zavěšení předních kol a přední kotoučové brzdy. Terénní vozidla se často vyznačují motorem s nízkým výkonem a s velkým zdvihovým objemem; původní Lada Niva byla osazena vysoce výkonným motorem 1580 cm3 při 5400 otáčkách/min.

Časopisy

Každý ze sešitů obsahuje jasné instrukce včetně obrázků pro každou z fází postupného sestavení tohoto modelu. Odhalíte také všechna tajemství modelu Lada Niva, jeho význam doma i v zahraničí a seznámíte se s dalšími východoevropskými terénními i jinými vozidly.

40 LET HISTORIE

Na stránkách této rubriky se dozvíte o postupném vývoji a výrobě Lady Niva, která již více než 40 let představuje jeden z největších úspěchů ruského automobilového průmyslu, a všech z něj odvozených verzí.

EXTRÉM A RYCHLOST

Tato rubrika je věnována všem výjimečným výsledkům, které si Lada Niva získala ve sportu, ve filmu a při práci v extrémních podmínkách.

KOLEM SVĚTA NA NIVĚ

V této rubrice najdete přehled globálního automobilového průmyslu a příběh o tom, jak si Lada Niva při vývozu do více než 100 zemí našla cestu do reality po celém světě.

SUV SVĚTA

Tato rubrika vás seznámí s ikonickými terénními vozy z různých zemí a jejich technickými vlastnostmi.

AUTA VÝCHODNÍHO BLOKU

Nejznámější automobily vyrobené ve východní Evropě v období studené války. Legendární Škoda, rumunské Dacie, německý Trabant a Wartburg. Ucelený přehled nejvýraznějších úspěchů automobilového průmyslu ze socialistických zemí.

MONTÁŽ MODELU

Krok za krokem si podle obrázkového návodu sestavíte vlastní model Lada Niva v měřítku 1:8 a poznáte všechna tajemství konstrukce tohoto proslulého terénního vozu.

Objevte fantastické dárky pro předplatitele

S 3. ZÁSILKOU

JEDINEČNÝ PLAKÁT
Materiál: papír
Rozměry: cca 64 x 46 cm

SE 10. ZÁSILKOU

NOTEBOOK S PERSONALIZOVANOU ZÁLOŽKOU LADA NIVA

Záložka do knihy
Materiál: karton
Rozměry: 5,5 x 18 cm
Zápisník
Materiál: papír a karton
Rozměry: 14 x 21 x 1,5 cm

S 15. ZÁSILKOU

EXKLUZIVNÍ HRNEK

Materiál: keramika
Výška: 9 cm

SE 22. ZÁSILKOU

MODEL V MĚŘÍTKU 1:43 LADA NIVA

Materiál: die-cast
Rozměry: cca 8,3 x 3,7 x 4 cm

Přihlaste se k odběru

Neunikne vám ani jedno číslo z Lada Niva

29,00 KČ BĔŽNÁ CENA 279,00 KČ

149,00 KČ BĔŽNÁ CENA 279,00 KČ

ZDARMA

Tato kolekce se skládá ze 130 čísel. Cena za první číslo je 29 Kč/1,00 €* (místo 279 Kč/11,99 €*). Cena za druhé číslo je 149 Kč/5,99 €* (místo 279 Kč/11,99 €*). Cena od třetího do jedenáctého čísla je 279 Kč/11,99 €*.Cena za následující čísla je 299 Kč/11,99 €* (s výjimkou změny v DPH). Vydavatel si vyhrazuje právo na úpravu ceny v případě výrazného navýšení ceny za výrobu anebo za dopravu. * Cena platná pro Slovensko

Často kladené otázky

Kolekce má 130 čísel. Každé číslo obsahuje časopis a součástky pro sestavení modelu.

První číslo bude na novinových stáncích od středy 10. ledna 2023, druhé číslo bude na novinových stáncích od středy 24. ledna 2023 a třetí číslo bude na novinových stáncích od středy 7. února 2023. Prvních deset čísel bude vycházet dvakrát týdně, poté bude následovat týdeník, který bude vycházet každou středu.

Cena za první číslo je 29 Kč/1,00 €* (místo 279 Kč/11,99 €*). Cena za druhé číslo je 149 Kč/5,99 €* (místo 279 Kč/11,99 €*). Cena od třetího do jedenáctého čísla je 279 Kč/11,99 €*.Cena za následující čísla je 299 Kč/11,99 €* (s výjimkou změny v DPH). Vydavatel si vyhrazuje právo na úpravu ceny v případě výrazného navýšení ceny za výrobu anebo za dopravu. * Cena platná pro Slovensko

Pro více informací kontaktujte zákaznický servis:

- poštou na adrese: SEND Předplatné, spol. s r.o., Ve Žlíbku 1800/77, 193 00 Praha 9
- telefonicky na telefonním čísle: 225 985 225 (zpoplatněná linka, která je v provozu od pondělí do pátku, a to v následujícím časovém intervalu: 8:00–18:00 hodin; z provozu jsou vyjmuty soboty, neděle a dny, na které připadají oficiálně uznané státní svátky České republiky) Maximální sazba za telefonáty z pevné linky prostřednictvím hlavních celostátních telefonních operátorů je 3,50 Kč za minutu, včetně DPH, přičemž poplatky jsou účtovány od začátku hovoru; sazba mobilní sítě závisí na konkrétním operátorovi, kterého zákazník používá
- e-mailem na adrese: hachette@send.cz

Pokud vám chybí některá ze starších čísel, můžete si je objednat telefonicky / e-mailem za následujících podmínek:
- telefonicky na telefonním čísle: 225985225
- e-mailem na adrese: hachette@send.cz

Potíže při sestavování? Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Žádný problém! Obraťte se na nás na emailové adrese: niva.hachette.cz@gmail.com
Pracovníci našeho poradenského servisu Vám zodpovědí veškeré Vaše dotazy ohledně sestavování modelu!